Öbür Dünyadan Hikayeler

Olay Ufku

Ölüm sonrası yaşamda başka insanlara göre değil, kendinize göre yargılanırsınız. Daha açıkçası ne olabilirdinize göre yargılanırsınız. Dolayısıyla ölüm sonraki yaşam, şimdiki yaşama oldukça benzer ama o hayata olabileceğiniz tüm “siz”ler de dahildir.  Örneğin, asansörde kendinizin daha başarılı versiyonlarınızla, belki de doğduğunuz yerden 3 yıl önce ayrılan kendinize rastlayabilirsiniz. Ya da uçakta şirket başkanının yanına oturmuş ve o kişi tarafından işe alınmış bir versiyonunuz çıkabilir karşınıza. Bu “siz”lerle karşılaştıkça, başarılı olmuş bir kuzeninizin için duyacağınız türden bir gurur duyarsanız: başarılar doğrudan size ait olmasa da, bir şekilde size yakın gelir.

Ancak çok geçmeden gözünüz korkmaya başlar. Bu “siz”ler gerçek siz değildir, sizden daha iyidirler. Daha akıllı seçimler yapmış, daha çok çalışmış, kapalı kapıları zorlama yolunda fazladan çaba sarf etmişlerdir.

Söz konusu kapılar nihayetinde kırılarak açılmış, yaşamlarının renkli ve yepyeni yönlere doğru dağılmasını sağlamıştır. Bu tür başarı, genler açısından size daha iyi bir el düşmesiyle açıklanamaz, üstün versiyonlarınız sadece kağıtları daha iyi oynamış…

View original post 198 kelime daha

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s